
Quantity
Price
Total price
1
$0.6030
$0.6030
10
$0.4230
$4.2300
50
$0.3600
$18.0000
100
$0.2880
$28.8000
500
$0.2430
$121.5000
1000
$0.2070
$207.0000
3000
$0.1890
$567.0000
6000
$0.1800
$1,080.0000
9000
$0.1710
$1,539.0000
15000
$0.1710
$2,565.0000
30000
$0.1620
$4,860.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.054" (1.37mm) |
| Capacitance | 1000 pF |