
Quantity
Price
Total price
50
$0.1440
$7.2000
100
$0.1350
$13.5000
150
$0.1260
$18.9000
200
$0.1260
$25.2000
250
$0.1170
$29.2500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 2W |
| Tolerance | ±2% |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.610" L (5.60mm x 15.50mm) |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 240 Ohms |