
Quantity
Price
Total price
1
$43.3350
$43.3350
10
$36.1080
$361.0800
30
$31.9860
$959.5800
80
$30.9510
$2,476.0800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 3455RC |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder with Mounting Flange |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPST-NC |
| Termination Style | Quick Connect |
| Switching Temperature | 95°F (35°C) |
| Reset Temperature | 65°F (18°C) |
| Current Rating - AC | 10A (240V), 15A (120V) |
| Switching Cycles | 10K |