
Quantity
Price
Total price
1
$0.4140
$0.4140
10
$0.3600
$3.6000
25
$0.3330
$8.3250
100
$0.2700
$27.0000
250
$0.2520
$63.0000
500
$0.2070
$103.5000
1000
$0.1620
$162.0000
2500
$0.1260
$315.0000
5000
$0.1260
$630.0000
12500
$0.1170
$1,462.5000
25000
$0.1080
$2,700.0000
62500
$0.1080
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Function | Serial to Parallel |
| Logic Type | Shift Register |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Number of Bits per Element | 8 |