
Quantity
Price
Total price
1
$0.5130
$0.5130
10
$0.4500
$4.5000
25
$0.4230
$10.5750
100
$0.3510
$35.1000
250
$0.3240
$81.0000
500
$0.2700
$135.0000
1000
$0.2160
$216.0000
2500
$0.1980
$495.0000
5000
$0.1890
$945.0000
12500
$0.1800
$2,250.0000
25000
$0.1710
$4,275.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 25 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |