
Quantity
Price
Total price
1
$0.4050
$0.4050
10
$0.3510
$3.5100
25
$0.3240
$8.1000
100
$0.2610
$26.1000
250
$0.2430
$60.7500
500
$0.2070
$103.5000
1000
$0.1530
$153.0000
2500
$0.1440
$360.0000
5000
$0.1350
$675.0000
12500
$0.1260
$1,575.0000
25000
$0.1170
$2,925.0000
62500
$0.1170
$7,312.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74LV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 14 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply | 1 V ~ 5.5 V |