
Quantity
Price
Total price
1
$0.4680
$0.4680
10
$0.4050
$4.0500
50
$0.3600
$18.0000
100
$0.2970
$29.7000
500
$0.2520
$126.0000
1000
$0.2160
$216.0000
3000
$0.1890
$567.0000
10000
$0.1710
$1,710.0000
25000
$0.1620
$4,050.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | FTS |
| Series | 7A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Frequency | 14.7456 MHz |