

Quantity
Price
Total price
1
$0.2340
$0.2340
10
$0.1890
$1.8900
25
$0.1800
$4.5000
50
$0.1620
$8.1000
100
$0.1440
$14.4000
250
$0.1350
$33.7500
500
$0.1260
$63.0000
1000
$0.0990
$99.0000
2000
$0.0990
$198.0000
4000
$0.0990
$396.0000
6000
$0.0900
$540.0000
10000
$0.0900
$900.0000
50000
$0.0810
$4,050.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Arlitech Electronic Corp. |
| Series | AHNR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 0810 (2025 Metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 450mOhm |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |
| Material - Core | Metal Composite |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Supplier Device Package | 0810 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 1 A |