
Quantity
Price
Total price
1
$0.0900
$0.0900
10
$0.0630
$0.6300
100
$0.0360
$3.6000
500
$0.0270
$13.5000
1000
$0.0180
$18.0000
3000
$0.0180
$54.0000
6000
$0.0180
$108.0000
9000
$0.0090
$81.0000
30000
$0.0090
$270.0000
75000
$0.0090
$675.0000
150000
$0.0090
$1,350.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Anbon Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | NPN |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Power - Max | 200 mW |