
Quantity
Price
Total price
1
$2.5470
$2.5470
10
$2.2860
$22.8600
25
$2.1600
$54.0000
100
$1.8360
$183.6000
250
$1.7280
$432.0000
500
$1.5120
$756.0000
1000
$1.2510
$1,251.0000
3000
$1.1700
$3,510.0000
6000
$1.1250
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SimpleLink™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Sensitivity | -102dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.36GHz ~ 2.51GHz |
| Memory Size | 512kB Flash, 12kB ROM, 36kB SRAM |
| Type | TxRx + MCU |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.8V |
| Power - Output | 8dBm |
| Protocol | Bluetooth v5.3, Wireless M-Bus, Zigbee® |
| Current - Receiving | 5.3mA ~ 9mA |
| Data Rate (Max) | 3Mbps |
| Current - Transmitting | 4mA ~ 19mA |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
| GPIO | 12 |
| Modulation | DSSS, GFSK, QPSK |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, PWM, SPI, UART |