
Quantity
Price
Total price
1
$7.1640
$7.1640
10
$6.4710
$64.7100
25
$6.1650
$154.1250
100
$5.3550
$535.5000
250
$5.1120
$1,278.0000
500
$4.6620
$2,331.0000
1000
$4.0590
$4,059.0000
2500
$3.9150
$9,787.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | SimpleLink™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Sensitivity | -105dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.36GHz ~ 2.5GHz |
| Memory Size | 1MB Flash, 40kB ROM, 256kB SRAM |
| Type | TxRx + MCU |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.8V |
| Power - Output | 5dBm |
| Protocol | Bluetooth v5.3, Wireless M-Bus, Zigbee® |
| Current - Receiving | 6.4mA |
| Data Rate (Max) | 3Mbps |
| Current - Transmitting | 7.3mA ~ 9.8mA |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| GPIO | 45 |
| Modulation | DSSS, GFSK, MSK, O-QPSK |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, I2S, JTAG, SPI, UART |