
Quantity
Price
Total price
1
$64.1070
$64.1070
10
$60.9030
$609.0300
25
$59.3010
$1,482.5250
100
$54.8910
$5,489.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CR Magnetics, Inc. |
| Series | CR7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Stud |
| Frequency Range | 50Hz ~ 400Hz |
| Height - Seated (Max) | 4.850" (123.19mm) |
| Current Ratio | 1200:5 |
| Current Rating (Amps) | 1200 A |