
Quantity
Price
Total price
1
$23.0310
$23.0310
10
$21.2490
$212.4900
25
$20.2860
$507.1500
80
$18.1440
$1,451.5200
250
$17.3070
$4,326.7500
500
$16.4700
$8,235.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Volume Control |
| Interface | I2C, SPI |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Specifications | -96dB, +22dB |
| Applications | Audio Systems |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Number of Channels | 8 |