
Quantity
Price
Total price
1
$4.1400
$4.1400
10
$3.1050
$31.0500
25
$2.7540
$68.8500
50
$2.6190
$130.9500
100
$2.5470
$254.7000
500
$2.1330
$1,066.5000
1000
$1.9980
$1,998.0000
7000
$1.8630
$13,041.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | SPI |
| Frequency | DC ~ 8kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Hall Effect |
| Linearity | ±0.2% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Sensing | 2000A |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-1 |
| Number of Channels | 1 |