

Quantity
Price
Total price
1
$2.6280
$2.6280
10
$2.0160
$20.1600
50
$1.8540
$92.7000
100
$1.5390
$153.9000
500
$1.2330
$616.5000
1600
$1.0800
$1,728.0000
3200
$1.0440
$3,340.8000
6400
$1.0080
$6,451.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CXHP-2.7V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Height - Seated (Max) | 0.945" (24.00mm) |
| Capacitance | 3.3 F |
| Voltage - Rated | 2.7 V |