

Quantity
Price
Total price
1
$3.0150
$3.0150
10
$2.7090
$27.0900
25
$2.5560
$63.9000
80
$2.2140
$177.1200
230
$2.1060
$484.3800
490
$1.8900
$926.1000
980
$1.5930
$1,561.1400
2450
$1.5120
$3,704.4000
4900
$1.4580
$7,144.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | EZ-PD™ |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | PWM Signal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 20kHz ~ 300kHz |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.15V ~ 30V |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Phases | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 55% |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |