

Quantity
Price
Total price
1
$8.8470
$8.8470
10
$7.9920
$79.9200
96
$6.6150
$635.0400
288
$6.3180
$1,819.5840
576
$5.7600
$3,317.7600
1056
$5.0220
$5,303.2320
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 35Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 9V ~ 36V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Charge Injection | 5pC |
| Crosstalk | -105dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPST - NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 200mOhm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 175ns, 145ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 15pF, 47pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Number of Circuits | 4 |