

Quantity
Price
Total price
1
$2.9520
$2.9520
10
$2.2680
$22.6800
50
$2.0790
$103.9500
100
$1.7280
$172.8000
500
$1.3860
$693.0000
1000
$1.2150
$1,215.0000
3500
$1.1700
$4,095.0000
7000
$1.1250
$7,875.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | SP-Cap TX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Polymer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Applications | General Purpose |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 5500 Hrs @ 135°C |
| Surface Mount Land Size | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Capacitance | 390 µF |
| Voltage - Rated | 2.5 V |
| Ripple Current @ High Frequency | 6.3 A @ 100 kHz |