Quantity
Price
Total price
1
$0.7470
$0.7470
10
$0.6750
$6.7500
25
$0.6390
$15.9750
100
$0.5220
$52.2000
250
$0.4860
$121.5000
500
$0.4320
$216.0000
1000
$0.3420
$342.0000
2500
$0.3150
$787.5000
5000
$0.3060
$1,530.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Labs |
| Series | Busy Bee |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 50MHz |
| Program Memory Size | 4KB (4K x 8) |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Oscillator Type | Internal |
| Program Memory Type | FLASH |
| Core Processor | CIP-51 8051 |
| Data Converters | A/D 16x12b SAR |
| Core Size | 8-Bit |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Connectivity | I2C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Supplier Device Package | 12-QFN (2x2) |
| Number of I/O | 9 |