

Quantity
Price
Total price
1
$0.2970
$0.2970
10
$0.1980
$1.9800
50
$0.1440
$7.2000
100
$0.1170
$11.7000
500
$0.0900
$45.0000
1000
$0.0810
$81.0000
4000
$0.0720
$288.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Johanson Dielectrics, Inc. |
| Series | X2Y® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | Low ESL (X2Y) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Thickness (Max) | 0.026" (0.66mm) |
| Capacitance | 1500 pF |