

Quantity
Price
Total price
1
$0.6120
$0.6120
10
$0.4140
$4.1400
50
$0.3240
$16.2000
100
$0.2700
$27.0000
500
$0.2160
$108.0000
1000
$0.1800
$180.0000
2500
$0.1710
$427.5000
5000
$0.1620
$810.0000
12500
$0.1440
$1,800.0000
25000
$0.1440
$3,600.0000
50000
$0.1350
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | United Chemi-Con |
| Series | Alchip™- MHS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 650mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| Surface Mount Land Size | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage - Rated | 80 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 176 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 440 mA @ 100 kHz |