
Quantity
Price
Total price
1
$0.9810
$0.9810
10
$0.7380
$7.3800
25
$0.5940
$14.8500
100
$0.5400
$54.0000
500
$0.4590
$229.5000
1000
$0.4050
$405.0000
2000
$0.4050
$810.0000
4000
$0.3960
$1,584.0000
6000
$0.3690
$2,214.0000
10000
$0.3420
$3,420.0000
20000
$0.3420
$6,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Output Type | Current Source |
| Mounting Type | Through Hole |
| Function | Latch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 170°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 24V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 4mT Trip, -4mT Release |
| Current - Supply (Max) | 1.6mA |
| Supplier Device Package | TO-92UA |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |