
Quantity
Price
Total price
1
$9.8190
$9.8190
10
$7.8570
$78.5700
25
$7.2630
$181.5750
100
$6.2820
$628.2000
300
$6.0840
$1,825.2000
600
$5.8860
$3,531.6000
900
$5.6970
$5,127.3000
1500
$5.4990
$8,248.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Alps Alpine |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | Analog Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.6V |
| Sensor Type | Resistive |
| Actuator Type | Button |
| Operating Force | 0.82kgf (1.8lbs) |
| Includes | Sensor, Resistor, Capacitors |
| Actuator Style/Size | Round, 0.4mm |