Quantity
Price
Total price
1
$3.4650
$3.4650
10
$3.1140
$31.1400
25
$2.9430
$73.5750
100
$2.5560
$255.6000
250
$2.4210
$605.2500
500
$2.1690
$1,084.5000
1000
$1.8360
$1,836.0000
2500
$1.7370
$4,342.5000
5000
$1.6740
$8,370.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 1.6mA |
| Slew Rate | 2.5V/µs |
| Current - Input Bias | 20 µA |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 1.3 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 20 V |
| Qualification | AEC-Q100 |