

Quantity
Price
Total price
1
$1.8270
$1.8270
10
$1.6380
$16.3800
25
$1.5480
$38.7000
100
$1.3140
$131.4000
250
$1.2330
$308.2500
500
$1.0800
$540.0000
1000
$0.9000
$900.0000
2500
$0.8370
$2,092.5000
5000
$0.8010
$4,005.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumissil Microsystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-UQFN |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of Outputs | 1 |
| Frequency | 2.2MHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 1.5A |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Supplier Device Package | 14-WFCQFN (3x4) |
| Dimming | Analog, PWM |
| Voltage - Supply (Min) | 3.8V |
| Voltage - Supply (Max) | 38V |