Quantity
Price
Total price
1
$4.7430
$4.7430
10
$3.6900
$36.9000
25
$3.5910
$89.7750
40
$3.5100
$140.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Schaffner EMC, Inc. |
| Series | IT |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 7mH |
| Size / Dimension | 0.693" L x 0.657" W (17.60mm x 16.70mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Transformer Type | Data/Voice Coupling |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 2:1 |
| Height - Seated (Max) | 0.445" (11.30mm) |