
Quantity
Price
Total price
1
$2.4480
$2.4480
10
$2.0790
$20.7900
25
$1.9170
$47.9250
40
$1.7100
$68.4000
80
$1.4310
$114.4800
320
$1.3860
$443.5200
640
$1.3050
$835.2000
960
$1.2240
$1,175.0400
2560
$1.1790
$3,018.2400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Dale |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 6.3µH |
| Size / Dimension | 1.97" Dia x 0.12" H (50.0mm x 3.0mm) |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Function | Transmitter |
| Type | 1 Coil, 1 Layer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| DC Resistance (DCR) | 45mOhm Max |
| Q @ Freq | 120 @ 100kHz |