
Quantity
Price
Total price
1
$89.0280
$89.0280
10
$85.8510
$858.5100
50
$84.5820
$4,229.1000
100
$79.4880
$7,948.8000
200
$79.4880
$15,897.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | KOV |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.567" L x 0.370" W (14.40mm x 9.40mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS, TTL |
| Type | OCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±10ppb |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Height - Seated (Max) | 0.449" (11.40mm) |
| Frequency | 38.88 MHz |
| Base Resonator | Crystal |