
Quantity
Price
Total price
1
$3.5550
$3.5550
10
$2.6640
$26.6400
25
$2.3670
$59.1750
50
$2.2500
$112.5000
100
$2.1870
$218.7000
500
$1.8360
$918.0000
1000
$1.7190
$1,719.0000
4000
$1.6560
$6,624.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kionix |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale |
| Package / Case | 10-VFLGA |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 12.5Hz ~ 400Hz |
| Supplier Device Package | 10-LGA (3x3) |
| Sensitivity (LSB/g) | 1024 (±2g) ~ 256 (±8g) |