
Quantity
Price
Total price
1
$1.8720
$1.8720
10
$1.6830
$16.8300
25
$1.5840
$39.6000
100
$1.3500
$135.0000
250
$1.2690
$317.2500
500
$1.1160
$558.0000
3000
$1.1160
$3,348.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.2% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.048V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 35µVrms |
| Current - Cathode | 80 µA |
| Current - Output | 15 mA |