
Quantity
Price
Total price
1
$1.1250
$1.1250
10
$1.0080
$10.0800
25
$0.9540
$23.8500
100
$0.7830
$78.3000
250
$0.7290
$182.2500
500
$0.6480
$324.0000
1000
$0.5130
$513.0000
3000
$0.4770
$1,431.0000
6000
$0.4500
$2,700.0000
15000
$0.4320
$6,480.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 80µVrms |
| Current - Cathode | 95 µA |
| Current - Output | 15 mA |