
Quantity
Price
Total price
1
$5.4720
$5.4720
10
$4.8780
$48.7800
25
$4.7880
$119.7000
50
$4.2120
$210.6000
100
$3.4650
$346.5000
250
$3.3030
$825.7500
500
$3.0780
$1,539.0000
1000
$2.8530
$2,853.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sfernice |
| Series | LTO 30 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 30W |
| Tolerance | ±5% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.799" (20.30mm) |
| Resistance | 51 Ohms |