

Quantity
Price
Total price
1
$18.5580
$18.5580
10
$17.0550
$170.5500
46
$16.3440
$751.8240
138
$14.4000
$1,987.2000
276
$13.6980
$3,780.6480
506
$12.8070
$6,480.3420
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Sampling Rate (Per Second) | 60 |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Number of Channels | 4 |