

Quantity
Price
Total price
1
$6.3360
$6.3360
10
$5.7240
$57.2400
96
$4.7430
$455.3280
288
$4.5270
$1,303.7760
576
$4.1310
$2,379.4560
1056
$3.6000
$3,801.6000
2592
$3.4650
$8,981.2800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Tolerance | ±25% |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 256 |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 275 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |