
Quantity
Price
Total price
1
$5.2470
$5.2470
10
$4.7160
$47.1600
62
$4.4550
$276.2100
124
$3.8610
$478.7640
310
$3.6630
$1,135.5300
558
$3.2850
$1,833.0300
1054
$2.7720
$2,921.6880
2542
$2.6370
$6,703.2540
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Volume Control |
| Interface | Pushbutton |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Specifications | -90dB |
| Applications | Consumer Audio |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Number of Channels | 2 |