
Quantity
Price
Total price
1
$5.4180
$5.4180
10
$4.8420
$48.4200
50
$4.3560
$217.8000
100
$3.9690
$396.9000
250
$3.5820
$895.5000
500
$3.2130
$1,606.5000
1000
$2.7090
$2,709.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Sensitivity | -114dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 300MHz ~ 450MHz |
| Modulation or Protocol | ASK |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Applications | Garage Openers, ISM, RKE, Security Alarms |
| Current - Receiving | 7.2mA |
| Data Rate (Max) | 33kbps |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |