
Quantity
Price
Total price
1
$2.8980
$2.8980
10
$2.3580
$23.5800
25
$1.9170
$47.9250
50
$1.7820
$89.1000
100
$1.6920
$169.2000
500
$1.4220
$711.0000
1000
$1.3320
$1,332.0000
5000
$1.2510
$6,255.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 9 b |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |