

Quantity
Price
Total price
1
$6.2280
$6.2280
10
$5.6250
$56.2500
50
$5.3640
$268.2000
100
$4.6620
$466.2000
250
$4.4460
$1,111.5000
500
$4.0590
$2,029.5000
1000
$3.5370
$3,537.0000
2500
$3.4020
$8,505.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Applications | Redundant Power Supplies, Telecom Infrastructure |
| Internal Switch(s) | No |
| FET Type | N-Channel |
| Delay Time - OFF | 200 ns |
| Ratio - Input:Output | N:1 |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Current - Supply | 2 mA |