

Quantity
Price
Total price
1
$6.4440
$6.4440
10
$5.8230
$58.2300
50
$5.5530
$277.6500
100
$4.8240
$482.4000
250
$4.6080
$1,152.0000
500
$4.2030
$2,101.5000
1000
$3.6540
$3,654.0000
2500
$3.5190
$8,797.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 2 |
| Type | with Voltage Reference |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 11V, ±1.25V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Propagation Delay (Max) | 12µs |
| Current - Quiescent (Max) | 6µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 0.015mA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Hysteresis | 50mV |