
Quantity
Price
Total price
1
$9.1710
$9.1710
10
$8.2890
$82.8900
50
$7.9020
$395.1000
100
$6.8580
$685.8000
250
$6.5520
$1,638.0000
500
$5.9760
$2,988.0000
1000
$5.2020
$5,202.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Open-Drain |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Elements | 2 |
| Type | with Voltage Reference |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 11V, ±1.25V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Quiescent (Max) | 6µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Hysteresis | 50mV |