

Quantity
Price
Total price
1
$19.5930
$19.5930
10
$17.6310
$176.3100
50
$15.8670
$793.3500
100
$15.2010
$1,520.1000
500
$14.2920
$7,146.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | u-blox |
| Series | MAYA-W2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 86-BFLGA Module |
| Sensitivity | -98dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz ~ 5GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Power - Output | 20dBm |
| Data Rate | 600Mbps |
| Protocol | 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Antenna Type | Antenna Not Included, U.FL |
| Utilized IC / Part | NXP IW1611 |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |
| Serial Interfaces | GPIO, I2S, PCM, SDIO, SPI, UART |