

Quantity
Price
Total price
1
$1.3950
$1.3950
10
$1.2510
$12.5100
25
$1.1880
$29.7000
100
$0.9720
$97.2000
250
$0.9090
$227.2500
500
$0.8010
$400.5000
1000
$0.6390
$639.0000
2500
$0.5940
$1,485.0000
5000
$0.5670
$2,835.0000
10000
$0.5400
$5,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MSPM0 L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 20-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | 32MHz |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Type | FLASH |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Data Converters | A/D 10x12b SAR |
| Core Size | 32-Bit |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.62V ~ 3.6V |
| Connectivity | DALI, I2C, IrDA, LINbus, SmartCard, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Supplier Device Package | 20-VSSOP |
| Number of I/O | 24 |