
Quantity
Price
Total price
1
$128.4300
$128.4300
10
$120.6450
$1,206.4500
25
$114.8130
$2,870.3250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Multi-Tech Systems, Inc. |
| Series | MultiTech Dragonfly™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 700MHz, 850MHz, 1.7GHz, 1.9GHz |
| Memory Size | 512kB Flash, 96kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Data Rate | 10Mbps |
| Protocol | 4G LTE CAT-1 (AT&T/T-Mobile) |
| Current - Receiving | 38mA |
| Current - Transmitting | 38mA |
| Antenna Type | Antenna Not Included, U.FL |
| Utilized IC / Part | STM32F411RET |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Serial Interfaces | UART, USB |
| DigiKey Programmable | Not Verified |