
Quantity
Price
Total price
1
$2.6100
$2.6100
10
$2.3400
$23.4000
25
$2.2140
$55.3500
100
$1.9170
$191.7000
250
$1.8180
$454.5000
500
$1.6380
$819.0000
1000
$1.3770
$1,377.0000
2500
$1.3140
$3,285.0000
5000
$1.2600
$6,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, Accelerator |
| Input | 2-Wire Bus |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Applications | I2C - Hotswap |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Capacitance - Input | 10 pF |