
Quantity
Price
Total price
1
$70.4520
$70.4520
12
$63.8460
$766.1520
108
$57.2400
$6,181.9200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Input | Standard |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.95V @ 15V, 200A |
| NTC Thermistor | No |
| Supplier Device Package | Module |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 650 V |
| Power - Max | 595 W |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 17000 pF @ 25 V |