
Quantity
Price
Total price
1
$2,025.0000
$2,025.0000
5
$1,944.0000
$9,720.0000
10
$1,863.0000
$18,630.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Waveguide Mount |
| Frequency Range | 15GHz ~ 22GHz |
| Applications | General Purpose |
| Gain | 20dBi |
| Termination | SMA Female |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.3 |
| Antenna Type | Horn |
| Frequency Group | SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 18.5GHz |
| RF Family/Standard | General ISM |