
Quantity
Price
Total price
1
$0.4140
$0.4140
10
$0.2970
$2.9700
100
$0.1440
$14.4000
500
$0.1350
$67.5000
1000
$0.0990
$99.0000
2000
$0.0900
$180.0000
5000
$0.0900
$450.0000
10000
$0.0810
$810.0000
30000
$0.0810
$2,430.0000
50000
$0.0630
$3,150.0000
100000
$0.0630
$6,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOD-123W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Technology | Standard |
| Capacitance @ Vr, F | 33pF @ 4V, 1MHz |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 930 mV @ 2 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 100 V |