

Quantity
Price
Total price
1
$2.7900
$2.7900
10
$2.1420
$21.4200
50
$1.9710
$98.5500
100
$1.6290
$162.9000
500
$1.3140
$657.0000
1000
$1.1520
$1,152.0000
2500
$1.1070
$2,767.5000
5000
$1.0620
$5,310.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Elna America |
| Series | DHL |
| Package | Bulk |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.386" (9.80mm) |
| Capacitance | 220 mF |
| Voltage - Rated | 5.5 V |