

Quantity
Price
Total price
1
$2.6010
$2.6010
10
$2.5380
$25.3800
50
$2.4210
$121.0500
100
$2.1150
$211.5000
500
$2.0520
$1,026.0000
1000
$1.3140
$1,314.0000
3000
$1.2240
$3,672.0000
5000
$1.1790
$5,895.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Raltron |
| Series | RTXE-2016 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | HCMOS |
| Function | Enable/Disable |
| Type | TCXO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 6mA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Absolute Pull Range (APR) | ±1ppm |
| Frequency | 32 MHz |
| Base Resonator | Crystal |