

Quantity
Price
Total price
1
$0.6030
$0.6030
10
$0.5040
$5.0400
50
$0.4500
$22.5000
100
$0.3960
$39.6000
500
$0.3780
$189.0000
1000
$0.3240
$324.0000
3000
$0.2970
$891.0000
6000
$0.2880
$1,728.0000
15000
$0.2790
$4,185.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Seiko Instruments, Inc. |
| Series | SC32S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Frequency | 32.768 kHz |